Puchar Dębicy 2013 w łyżwiarstwie figurowym

Po sukcesie organizacyjnym i sportowym ubiegłorocznych zawodów o "Puchar Dębicy", nasz klub postanowił w dniach 23-24.02.2013 r. zorganizować ich drugą edycję. Jeszcze większa liczba uczestników niż w ubiegłym roku, sięgająca 140 zawodników spowodowała, że program imprezy został rozłożony na 2 dni sportowej rywalizacji.

W naszym mieście rywalizowali reprezentanci najsilniejszych polskich klubów m.in.: Unia Oświęcim, Euro 6 Warszawa, Spin Katowice, Salchof Warszawa, a także MOSiR Cieszyn, MKŁ Łódź, Piast Opole, Lajkonik Kraków, Ochota Warszawa, ŁTŁF Łódź, Walley Skawina, Biellmann Krynica-Zdrój, Walley Kraków, Biellmann Lublin, Krakowianka Kraków, Piruet Bełchatów oraz nasi zawodnicy reprezentujący Mors Dębica.

Nasza 8-osobowa reprezentacja zaprezentowała się na lodowej tafli w niedzielę w 4 konkurencjach, zdobywając 4 medale.

Cztery zawodniczki reprezentowały nas w kategorii Młodzieżowej klasy brązowej. Mimo, że trenują one łyżwiarstwo figurowe dopiero od roku, przez co należą do grupy zawodniczek o najkrótszym stażu na lodowej tafli w porównaniu z większością konkurentek biorących udział w zawodach od kilku lat, spisały się bardzo dobrze. W gronie 20 zawodniczek, wszystkie uplasowały się w pierwszej dziesiątce zawodów, prezentując już spore umiejętności.
Największą i najmilszą niespodziankę sprawiła nam Justyna Dolczak. Swoją przygodę z łyżwami rozpoczęła niespełna pół roku temu - we wrześniu i były to jej pierwsze zawody w życiu. Mimo to jej program został oceniony na 3. miejscu i Justyna zdobyła swój pierwszy medal. Na miejscu 7. zakończyła rywalizację Paulina Wasiewicz, natomiast miejsca 9. i 10. zdobyły odpowiednio Nikola Ciećkiewicz i Wiktoria Żurek. Szybko czynione postępy dają podstawy przypuszczać, że w kolejnych zawodach dziewczyny powalczą o jeszcze wyższe lokaty.
W kategorii Młodzieżowej klasy złotej reprezentował nas nasz jedyny zawodnik - Stefan Świstak. Udane skoki, w tym także podwójne oraz coraz trudniejsze wykonywane piruety wywołały aplauz publiczności gorąco dopingującej Stefana w czasie całego programu. To wszystko zapewniło mu pierwsze miejsce.
W tej samej konkurencji wśród solistek mieliśmy dwie reprezentantki naszego klubu. Bardzo udany program Julii Czerwiec pozwolił jej uplasować się na drugim miejscu z niewielką stratą do pierwszej pozycji. Miejsce tuż za podium zdobyła Ewa Mazur.
Ostatnią rozgrywaną konkurencją zawodów była rywalizacja pań w klasie złotej. Barw naszego klubu broniła Justyna Olchawa, a jej program został oceniony na 2. miejscu.

Dwudniowa impreza okazała się dużym sukcesem, wyrazem czego były liczne miłe słowa kierowane pod adresem organizatorów przez uczestników zawodów. W tym miejscu należy złożyć wielkie podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy zaangażowali się w organizację zawodów oraz dla naszych sponsorów, którzy wspomogli nas w organizacji, dzięki czemu mogliśmy nagrodzić wszystkich zawodników upominkami, a zwycięzców pucharami i medalami.