Początek sezonu zimowego UKS Mors Dębica

 


      Kolejny sezon startowy zainaugurowali  zawodnicy klubu sportowego UKS Mors Dębica. Zawodnicy i zawodniczki z Dębicy wzięli udział  w 8 edycji międzynarodowych zawodów łyżwiarskich "Eastern-Hungary Cup" w Miszkolcu, czyli w  czwartym co do wielkości mieście Węgier.


      Podczas zawodów Justyna Olchawa i Stefan Świstak bronili dwóch wywalczonych przed rokiem złotych medali. Jak powszechnie wiadomo, nie jest łatwo wspiąć się na szczyt, ale jeszcze trudniej jest się na nim utrzymać. Dodatkową trudność stanowił fakt, że oboje zawodników przeszło w tym roku do wyższych kategorii wiekowych, w związku z tym należeli do najmłodszych w swoich konkurencjach. Mimo to, oboje spisali się w zawodach otwarcia sezonu bardzo dobrze i ponownie stanęli na najwyższym stopniu podium. Pierwszy na tafli zaprezentował się Stefan przedstawiając nowy, przygotowany na ten sezon program do muzyki z filmu "How to train your dragon". Dobrze wykonany układ zapewnił mu pewny triumf w konkurencji, gdyż kolejnego zawodnika - reprezentanta gospodarzy, pokonał aż o ponad 15 punktów.  Bardziej wyrównana rywalizacja toczyła się w grupie solistek w której udział wzięła Justyna, jednak w ostatecznym rozrachunku, to ona zdobyła medal z najcenniejszego kruszcu, pozostawiając w pokonanym polu węgierskie zawodniczki.


    Teraz przed wszystkimi zawodnikami w klubie krótki okres przygotowawczy, po którym na początku grudnia po raz pierwszy w tym sezonie zawodniczki i zawodnicy zaprezentują się  na krajowym podwórku, w trakcie "Zawodów Mikołajkowych" w Łodzi.


 


                                         UKS Mors Dębica