II Jarmarki Brzeźnickie

II Jarmarki Brzeźnickie



W dniu 6 sierpnia 2016 r. na placu obok domu kultury w Brzeźnicy odbyła się druga edycja wydarzenia pod nazwą „Jarmarki Brzeźnickie”.



To coroczne wydarzenie ma na celu wskrzesić zapomnianą tradycję postojów handlowych rękodzielników, artystów, wystawienników, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju miejscowości oraz podniesieniu jej znaczenia w regionie.  Brzeźnica jest jedną z najstarszych wsi gminy Dębica, powstałą w XI w. na dawnym szlaku handlowym biegnącym wzdłuż Wisły i Wisłoki do Bałtyku. W nawiązaniu do tych tradycji zaproszeni rękodzielnicy zaprezentowali bogactwo kultury regionu dębickiego w tym sztukę i rzemiosło.



Pomimo niesprzyjającej pogody na II Jarmarki Brzeźnickie przybyło mnóstwo mieszkańców Brzeźnicy i nie tylko. Nikomu nie straszny był deszcz kiedy Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzeźnicy częstowały wszystkich najlepszym Żurkiem Brzeźnickim. 



Na  najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje przygotowane przez grupę AnimaCircus.



Jarmarki Brzeźnickie rozpoczęły się o godz. 16.30 przemarszem Orkiestry Dętej wraz z barwnym korowodem. Po koncercie Orkiestry Dętej - Gmina Dębica i występach sekcji mażoretkowej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Kolorowe Jarmarki” na najbardziej kolorowy strój. Jury konkursowe postanowiło przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca dla młodzieży z Zespołu Szkół w Brzeźnicy oraz dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy. Nagrody  w konkursie ufundowała firma RAFI MEBLE z Brzeźnicy.  Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu przybyłych gości przez Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwszy  wystąpił zespół Kolorowe Piruety działający przy CKiB pod kierunkiem Sylwii Stefańskiej. Na naszej scenie gościliśmy zespół Simply Swagg. Na co dzień nad warsztatem tanecznym dziewczyn z tej grupy pracuje Natalia Barańska w Osiedlowym Klubie Kultury Emka w Dębicy.



Podczas imprezy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości” przeprowadziło licytację na rzecz dzieci niepełnosprawnych, w tym chorych na mukowiscydozę.



Na scenie pojawił się zespół ABBA Family, porywając zgromadzoną publiczność największymi przebojami szwedzkiej gwiazdy.



Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem FORTE.



 



Serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia kierujemy do:



 



Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.



Przedsiębiorstwa produkcyjno usługowo handlowego CIMESMAK



Zakładu Przetwórstwa Mięsnego MIRAŻ



 



Firmy BAMA Logistics Sp. z o. o.



Firmy Rafi Meble



Biura Usług Geodezyjnych AZYMUT



Gospodarstwa  Specjalistycznego  Ferma Drobiu Anna Gurga