2023-09-21 05:48:03

Jasło | Kultura i Sztuka

Podbili serca publiczności

Młodzi i utalentowani, obdarzeni poczuciem humoru i niebywałą energią sceniczną aktorzy Młodzieżowego Teatru Jasielskiego Domu Kultury, podbili serca jasielskiej publiczności.
A wszystko za sprawą sztuki ,,Humory na amory” w reżyserii Grażyny Żygłowicz, która przeniosła widzów w zabawny, czasem trudny do zrozumienia świat relacji damsko-męskich.
-Pod względem aktorskim, spektakl prezentował wysoki poziom. Cieszę się, że sztukę wystawiono na scenie Jasielskiego Domu Kultury, ponieważ bardzo lubię tu wracać. Wspaniale się bawiłam.
Spektakl pełen humoru. Cudownie, że sięgnięto do kilku komedii Aleksandra Fredry, który pisząc swoje dzieła chciał rozbawić widza – powiedziała Pani Renata, która zasiadała na widowni.
Spektakl stanowił efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu i kończy działalność grupy w składzie: Grażyna Żygłowicz, Aleksandra Rak, Anika Koba, Karolina Zabawa, Laura Gondek, Michalina Błoniarz, Natalia Żegleń, Oliwia Cebula, Patrycja Zoła, Zuzanna Bernacka, Wojciech Knapik i Jonatan Maciejowski.
- Obchodzimy w tym roku, Rok Aleksandra Fredry, więc dla nas logicznym było wzięcie na warsztat coś wielkiego mistrza i komediopisarza i spróbować z klasyką. Spotykaliśmy się praktycznie od czerwca, wtedy rozpoczynaliśmy pierwsze przymiarki, podejścia do ról, jak to wszystko ugryźć. U mnie aktorstwo było zawsze na pierwszym planie. Już w zerówce wygrałem swój pierwszy konkurs recytatorski i od tego momentu, zaczęło mnie to wciągać bardziej. Z czasem zacząłem odkrywać scenę, ile można emocji tam z siebie dać i przekazać je ludziom.
Nadal rozwijam swoją pasję. Jestem już studentem drugiego roku aktorstwa w Krakowie na Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Nie mogę się już doczekać zajęć, spotkania ze swoimi kolegami z roku i zdobywania nowej wiedzy, nowych doświadczeń i nowych przygód – mówił Jonatan Maciejowski, odtwórca jednej z głównych ról w spektaklu ,,Humory na amory’’.
Ciepłe słowa, pełne uznania i wdzięczności za wspaniale przygotowaną sztukę i ponad trzyletnią pracę z młodzieżą, na ręce Pani Grażyny, skierowała Pani Elwira Musiałowicz-Czech p. o. dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.
Młodym artystom gratulujemy znakomitego talentu oraz życzymy dalszego rozwoju zdolności i pasji artystycznych.
JDK


nowsza
starsza

Więcej z Jasła

Więcej z działu Kultura i Sztuka


2023-12-01 13:30:17

Wokaliści JDK nagrodzeni w Złotej Szpili

Wokaliści JDK nagrodzeni w Złotej Szpili

Karolina Polak zdobyła trzecie miejsce w kategorii „piosenka” w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu „O złotą szpilę”. W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali: Laura Gondek i Onofrio Della Medaglia. Cała trójka ...

2023-12-01 13:21:43

XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Jesień nie musi być smutna" w Jasielski Domu Kultury

XX Jubileuszowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej

Już od 20 lat nasze przedszkole aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie organizując Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”. To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, ...

2023-12-01 13:05:23

Zadziwienie światem w podróży i w poezji

Zadziwienie światem w podróży i w poezji

27 listopada 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gośćmi spotkania „Podróże po świecie i literaturze” byli Tomasz Pruchnicki i Péter Erőss. Tomasz Pruchnicki, pasjonat podróży i fotografowania, odkrył przed nami piękno zakątków Ameryki Południowej ...

Twórczość czytelników: Fotografia
2023-12-01 12:57:53

Filmowe przeboje Matuszkiewicza w JDK

Filmowe przeboje Matuszkiewicza w JDK

Najpiękniejsze kompozycje Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza zabrzmiały podczas wtorkowego koncertu (28 listopada br.) z cyklu „JasMaty” w Jasielskim Domu Kultury. Kwartet Henryka Miśkiewicza przypomniał zarówno tematy filmowe, jak i piosenki, które nuciła cała Polska. Muzycy koncert rozpoczęli od ...

Twórczość czytelników: Poezja
2023-12-01 12:43:57

Bajkowo i świątecznie

Bajkowo i świątecznie

Rękodzieło artystyczne, ozdoby, produkty regionalne, pomysły na prezenty, świąteczna muzyka, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy będą czekać na tych, którzy 9 i 10 grudnia br. przyjdą na jasielski rynek. W tym czasie odbywać się będzie ...