2023-08-25 08:28:21

Jasło | Informacje

Dni Wina już w ten weekend

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się kolejne, siedemnaste, Międzynarodowe Dni Wina. W samym sercu miasta, na jasielskim rynku, spotkają się doświadczeni winiarze, rękodzielnicy, oraz wszyscy ci, którzy cenią sobie klimatyczne chwile spędzone w wyjątkowym towarzystwie.

sobota – 26 sierpnia

Ogrody winne i rękodzieło

W sobotę rozpoczynamy już od godziny 10 – na stoiskach znajdujących się na jasielskim rynku odbywać się będzie prezentacja polskich i zagranicznych regionów winiarskich ora jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego. Stoiska będą czynne do godziny 23.

Z wizytą na miejskiej winnicy Jasło

Osoby zainteresowane zwiedzaniem miejskiej winnicy Jasło zapraszamy na bezpłatne kursy w to miejsce. Odjazdy autobusów odbywać się będą z przystanku przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy budynku ZUS) o pełnych godzinach: 10, 12, 14, 16 i 18.

Oficjalne otwarcie uroczystości, wraz z korowodem, w których będą uczestniczyć między innymi zagraniczne delegacje miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Miasta Jasła, odbędzie się odpowiednio o godz. 15.45 i 16.00.

Muzycznie

Dni Wina to również muzyka i śpiew. Zapraszamy zatem również na koncert Jazz OFF COMBO, w wykonaniu zespołu Jasielskiego Domu Kultury (godz. 17), soliści JDK Karolina Polak i Mikołaj Majda wystąpią o godz. 18, wieczór zakończy koncert Mellow Tone Project.

niedziela – 27 sierpnia

W niedzielę Ogrody winne czynne będą od godziny 11 do 20. O godz. 12.15 w Kolegiacie pw. Wniebowzięcia NMP, odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina.

Ludowo i tanecznie

Od godz. 13.15 zapraszamy na występ kapeli Trzcinicoki, a o godz. 16 na jasielskim rynku pojawią się uczestnicy projektu „Zatańcz ze mną”. Mieszkańcy Jasła, w różnym wieku, którzy lubią tańczyć, przez kilka tygodni, uczestniczyli w warsztatach tanecznych, by wspólnie teraz zaprezentować efekty swoich wysiłków. Z kolei o godz. 17 wystąpią soliści JDK oraz Konrad Bilski z mini koncertem „nostalgicznie i lirycznie”.

Wydarzenia towarzyszące

W tym roku oprócz wydarzeń, które odbywać się będą na jasielskim rynku przygotowano również wiele dodatkowych atrakcji: kolacje i warsztaty degustacyjne, warsztaty batiku, warsztaty malarskie, czy również wystawę zabytkowych samolotów, samochodów i motocykli – szczegóły na oddzielnych plakatach.

JAsło to JA - zrób sobie zdjęcie

W ramach realizowanego przez miasto projektu: „Jasło – moje miasto, mój dom” zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasła do włączenia się w akcję robienia sobie zdjęć, z których powstanie fotograficzny kolaż, później eksponowany na banerze. Specjalna enoturystyczna ścianka ozdobiona dekoracjami winiarskim stać będzie na jasielskim rynku przez dwa dni imprezy. Każdy mieszkaniec, który wyrazi zgodę na uczestnictwo w projekcie otrzyma dodatkowo pamiątkowe zdjęcie wykonane przez zakład fotograficzny, a później pojawi się na zdjęciach promujących projekt „jasło – moje miasto, mój dom” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu na wybranych odcinkach jasielskich ulic:

- Rynek część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Farną – wzdłuż Urzędu Miasta w Jaśle), od godz. 17.00 - 25 sierpnia (piątek) do godz. 23.30 - 27 sierpnia (niedziela).

- ul. Farna (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. P. Skargi), ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztową do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Rynek (deptak i płyta rynku) – na czas przejścia korowodu winiarzy na płytę rynku - 27 sierpnia (sobota), godz. 15.30 – 16.00

- Rynek część północna (od skrzyżowania z ul. Farną do skrzyżowania z ul. K. wielkiego), ul. Farna od skrzyżowania z ul. Basztową /P. Skargi do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Gołębia ( od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Rynek) – od godz. 7.00 – 26 sierpnia (sobota) do godz. 23.30 – 27 sierpnia (niedziela).

Urząd Miasta w Jaślenowsza
starsza

Więcej z Jasła

Więcej z działu Informacje


2024-03-01 10:16:35

Rusza rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych

Rusza rekrutacja do klas I miejskich szkół podstawowych

4 marca rozpoczynamy rekrutację do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych. Trwać będzie ona do 25 marca, przy czym zapisy odbywają się wyłącznie w formie elektronicznej. Na terenie Jasła znajduje się dziewięć miejskich szkół podstawowych. Są to: - ...

2024-02-29 06:09:14

Ruszył nabór wystawców na III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

Ruszył nabór wystawców na III Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery

Jesteś przedsiębiorcą? Szukasz pracowników do swojej firmy? Nie wiesz jak do nich dotrzeć? Weź udział w III Jasielskich Targach Pracy, Edukacji i Kariery organizowanych przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców. Targi odbędą ...

2024-02-29 06:05:33

Do 1 marca trwa badanie ankietowe

Do 1 marca trwa badanie ankietowe

Do 1 marca trwa badanie ankietowe na temat adaptacji do zmian klimatu – zapraszamy do udziału Miasto Jasło przystąpiło do przygotowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu do 2030 roku (MPA). Dokument ma pomóc jak ...

Twórczość czytelników: Fotografia
2024-02-27 17:32:06

Kocie łapki w Klubie Czytających Rodzin

Kocie łapki w Klubie Czytających Rodzin

Koty są znane ze swojej niezależności, elegancji i samodzielnego charakteru. Są również cudownymi towarzyszami, potrafią wnieść w nasze życie wiele radości i spokoju. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczestnicy Klubu Czytających Rodzin ...

Twórczość czytelników: Poezja
2024-02-27 17:27:54

27 lutego - Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego - Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Ponad sto organizacji pozarządowych – stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, uczniowskich klubów sportowych, spółek non-profit, kościelnych osób prawnych aktywnie działa na terenie Jasła. Dzisiaj, 27 lutego, obchodzą swoje święto. Jasielskie organizacje działają praktycznie we wszystkich obszarach ze ...