Ziemia przysypała dwóch mężczyzn

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Jaśle. Dwaj mężczyźni pracujący w wykopie zostali przysypani przez osuwającą się ziemię. Ich życia nie zdołano uratować. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano 34-letniego właściciela firmy, której zlecono prace ziemne.


 


Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 12.30 na terenie zakładu przy ul. Fabrycznej w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni wykonywali prace w wykopie ziemnym o głębokości około 2,5 metra, związane z posadowieniem studzienki. Wskutek nieprawidłowego zabezpieczenia wykopu, w pewnej chwili doszło do osunięcia się ziemi, która przysypała obu mężczyzn. Będący na miejscu właściciel firmy, której zlecono wykonanie prac, natychmiast wezwał na miejsce służby ratownicze i do czasu ich przyjazdów wspólnie z kilkoma pracownikami zakładu próbował odkopać pokrzywdzonych. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wydobyli mężczyzn, jednak ich życia nie zdołano uratować.


 


Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, sporządzili dokumentację fotograficzną i ustalili świadków wypadku. Funkcjonariusze potwierdzili również tożsamość ofiar, którymi okazali się dwaj mieszkańcy gminy Jasło w wieku 41 i 53 lat.  


 


Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zabezpieczono do badań sekcyjnych. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano 34-letniego właściciela  firmy, której zlecono prace ziemne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.  


    


arrow


Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
siedem dodać cztery =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!
T.max °C °C °C °C °C °C °C °C
T.min °C °C °C °C °C °C °C °C
Rano
Południe
Wieczór
Noc
Prawd. Deszcz
Kierunek wiatru
Siła wiatru* B B B B B B B B
Indeks UV
Słońce
Wschód
Zachód 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00
* - siła wiatru w skali Beauforta
** - Indeks UV - pomiar promieniowania ultrafioletowego (UV)