Zatrzymania w narkobiznesie

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie, zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 24-letniego tarnowianina uczestniczącego w obrocie narkotyków na dużą skalę. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu w centrum miasta, ujawnili plastikowy pojemnik wypełniony suszem marihuany.
Zabezpieczone pół kilograma narkotyku pochodziło prawdopodobnie z własnej uprawy. Mężczyzna został zatrzymany w gminie Wojnicz, na terenie prywatnej posesji, w momencie kiedy przywiózł na miejsce nowe krzewy do uprawy. Kryminalni zabezpieczyli tam łącznie 14 sztuk krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Mężczyzna usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, a także zakazanej prawem uprawy konopi indyjskich. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Tego samego dnia policjanci z Tarnowa zatrzymali kolejne osoby, zajmujące się dilerką w mieście.  Troje 18-latków wpadło w północnej części Tarnowa, w należącym do jednego z nich samochodzie, w momencie dokonywania transakcji kupna-sprzedaży. Zabezpieczono przy nich 130 gramów marihuany, częściowo podzielonej na porcje i przygotowanej do wprowadzenia do obrotu.
Niewielka ilość narkotyku zabezpieczona została także w domu jednego z zatrzymanych.  Mężczyźni także usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie środkami odurzającymi. Decyzją prokuratury zostali poddani policyjnemu dozorowi, zakazem opuszczania kraju, a jeden z nich - poręczeniem majątkowym. Czarnorynkowa wartość przejętych w obu sprawach narkotyków to blisko 19 tysięcy złotych.


KMP Tarnów