Weź udział w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
43 kilometry - tyle liczy trasa, jaką pokonają uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która 25 lutego 2016 r. wyruszy z Rzeszowa do Czudca. Droga Krzyżowa rozpoczyna Mszą św. w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie o godz. 18., a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Czudcu około godz. 8. rano. Na drogę powrotną zapewniony jest autokar.Do udziału organizatorzy - księża z Kościoła Garnizonowego i żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich - zapraszają wszystkich o bardzo dobrej kondycji fizycznej. Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Ma charakter grupowy, ale podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, uczestnik nie jest zdany wyłącznie na własne siły. Warto jednak zapoznać się z przebiegiem trasy i ocenić, czy można ją samodzielnie przejść. Decydując się na udział, uczestnik bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Dodatkowo będzie wykupiona polisa ubezpieczeniowa - informują organizatorzy.

Przed wyjściem z domu przygotuj prowiant (jedzenie, picie, gorący napój w termosie, czekolada itp.), ciepłe ubranie, wodoodporne buty (trasa może być zaśnieżona, błotnista i śliska), naładowany telefon, latarkę (najlepiej tzw. „czołówkę"), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki). Przydatne mogą okazać się również kijki do wędrówek pieszych - instruują organizatorzy. Zachęcają też do przygotowania własnego drewnianego krzyża, plików mp3 z rozważaniami Drogi Krzyżowej. Uczestnicy mogą również słuchać rozważań EDK w specjalnej aplikacji na urządzenia mobilne. Można również słuchać rozważań EDK w aplikacji (modlitwa może być jeszcze bliżej, niż myślisz! Pobierz aplikacje na swój telefon komórkowy i korzystaj z rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej!). W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej - od momentu dotarcia na I stację - obowiązuje reguła milczenia. Wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytanie rozważań i modlitwa przy każdej stacji - informują organizatorzy.

Zapisy prowadzone są na: e-mail:kwlosowicz@op.pl oraz jan.jastrzebski@wp.mil.pl, tel.: 793-618-230 (preferowana wiadomość SMS). W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr PESEL i nr telefonu kontaktowego.

[inf. strzyzow.naszemiasto.pl, fot. W. Plezia]Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
osiem minus cztery =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!