Spotkanie opłatkowe członków oraz sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jodłowej

 


                19 stycznia w Jodłowej odbyło się spotkanie opłatkowe członków oraz sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W  spotkaniu wzięło udział około 200 osób w tym  zaproszeni goście, księża oraz mieszkańcy gminy Jodłowa.


Całą uroczystość rozpoczął występ Chóru Sanktuaryjnego z Jodłowej, pod dyrygenturą Waldemara Sztogrina. Chórzyści w piękny sposób zaprezentowali najpopularniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po występie chóru, wszystkich przybyłych gości  powitał Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha, który składając wszystkim przybyłym życzenia powiedział : „ Witam w Gminie Jodłowa. Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia i przybycie do naszej gminy ( ... ) Witam również bardzo serdecznie wszystkich naszych mieszkańców w Jodłowym Dworze. Gospodarzem dzisiejszego spotkania jest Prezes Zarządu Powiatowego Bogusław Płodzień wraz z zarządem. Ja, korzystając z tej szczególnej okazji, że przeżywamy jeszcze święta Bożego Narodzenia jak również Nowy Rok pragnę Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Tego aby z naszych serc płynęła miłość, wzajemne zrozumienie, wzajemny szacunek oraz tolerancja dla wszystkich tych rzeczy, które tworzymy i które tak naprawdę powinny służyć mieszkańcom całej lokalnej społeczności, ale także krajowi. I tego życzę Państwu i sobie ( ... )”


Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Powiatowego Bogusław Płodzień, który w swoim imieniu również wszystkich przywitał : „ Witam serdecznie ( ... ) na kolejnym już spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Już od lat trzon osób tu spotykających się jest ten sam. Witam serdecznie Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Posła na Sejm RP, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL kolegę Jana Burego. Witam Posła Klubu Parlamentarnego PSL Dariusza Dziadzio. Jest to nasz nowy nabytek, bardzo liczymy na jego osobę i bardzo cieszymy się z jego obecności tutaj. Witam bardzo serdecznie Proboszcza Parafii w Jodłowej księdza doktora Zenona Tomasiaka. Jest z nami również ksiądz doktor Julian Kapłon, Honorowy Obywatel Gminy Jodłowa, którego również witamy bardzo serdecznie ( ... ) .Jest z nami ksiądz doktor Jan Cebulak, Dziekan Dekanatu Brzosteckiego. Witamy serdecznie (...)’’


Po wszystkich przemówieniach osób związanych z PSL, Ksiądz Zenon Tomasiak poświęcił opłatki, którymi następnie dzielili się wzajemnie, wszyscy obecni na sali. Członkowie PSL życzyli sobie sukcesów w życiu codziennym jak i zawodowym. Cała uroczystość przebiegała w spokojnej i życzliwej atmosferze. Wszyscy obecni spędzili ten czas w rodzinnej, braterskiej atmosferze wokół wspólnych spraw i wspólnego zapatrywania na kraj i jego problemy.


                                                                                           Rafał Matysik