Siatkarska moc i niemoc w Rzeszowie!

Za nami siatkarski weekend pełen emocji. Finał PlusLigi mężczyzn sezonu siatkarskiego 2012/2013 w miniony weekend przeniósł się na rzeszowskie Podpromie.

Po dwóch pierwszych starciach w Kędzierzynie – Koźlu utrzymywał się wynik 1:1. Siatkarze mistrza Polski – Asseco Resovii Rzeszów mieli okazję, by w ten weekend zakończyć rywalizację i - zwyciężając w obydwu meczach – obronić mistrzowski tytuł, zdobyty w poprzednim sezonie.

Sobotnie starcie było pokazem siły podopiecznych Andrzeja Kowala.  Resoviakom praktycznie wszystko wychodziło, zawodnicy z Kędzierzyna nie potrafili postawić się gospodarzom właściwie w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bardzo słaby występ zanotował w barwach ZAKSY Paweł Zagumny. Nie błyszczał brazylijski wirtuoz Kędzierzynian - Felipe Fonteles. W Resovii zaś wszystko stało na najwyższym poziomie. Bardzo dobry mecz rozegrał środkowy pasów Grzegorz Kosok, który został wybrany najlepszym graczem spotkania. Zwycięstwo w trzech setach i Resovia mogła niemal na 80 procent czuć się już mistrzem kraju.

Niedzielna odsłona rywalizacji finałowej to jednak zgoła odmienny spektakl. Tym razem to zawodnikom ZAKSY wychodziło niemal wszystko, a gracze z Rzeszowa wyglądali na spiętych i zamrożonych stawką spotkania. Pierwszy set bez historii dla gości, w secie drugim Resovia miała wszystko w swoich rękach, wypracowała sobie wysokie kilkupunktowe prowadzenie i pozostawało jej jedynie dograć tego „zwycięskiego ” seta do końca. Stało się jednak coś nieprawdopodobnego i ZAKSA wyrwała tego seta gospodarzom, wygrywając na przewagi. Set trzeci ponownie bez historii dla ZAKSY, chociaż w końcówce poderwała się jeszcze Resovia i wynik pozostawał praktycznie na styku. Goście nie stracili jednak koncentracji i wygrali tego seta oraz cały mecz 3 : 0. Kibice rzeszowscy musieli przełknąć smak gorzkiej porażki we własnej hali. TwieRRdza Rzeszów została niestety zdobyta. Trzeba jednak oddać drużynie Daniela Castellaniego, że była w tym spotkaniu zespołem dużo lepszym i bardziej pewnym swoich umiejętności. Coś niedobrego stało się natomiast z drużyną z Rzeszowa. Wyglądało to tak, jakby z zawodników Resovii ktoś przed tym meczem spuścił całe powietrze. Od tego rodzaju profesjonalnych zawodników trzeba jednak wymagać nie tylko wysokiej klasy umiejętności siatkarskich, ale również odporności psychicznej i pewności siebie zawszę i w każdych warunkach i okolicznościach. Jestem z Podkarpacia, kibicuje Resovii i dlatego martwi mnie postawa tej drużyny w niedzielnym, spotkaniu z ZAKSĄ. Wychodząc w ten sposób na mecz w Kędzierzynie siatkarze z Rzeszowa zostaną zmiażdżeni. ZAKSA nie zmarnuje takiej okazji przed własną publicznością. Życzę więc wszystkim kibicom siatkarskiej Resovii Rzeszów ( nie powinniśmy tu wiązać sympatii kibiców klubów piłkarskich z Rzeszowa ; Resovii i Stali) aby rzeszowscy siatkarze nie usztywnili się przed piątym decydującym starciem w Kędzierzynie. Jeżeli wyjdą na mecz z luzem i uśmiechem na twarzy, to wierze, że to będzie fantastyczne widowisko siatkarskie, oczywiście z końcowym zwycięstwem rzeszowskiej drużyny, tak więc do przodu Resovio i graj o mistrzostwo !