Przywrócono ruch na drodze w Kołaczycach

Przywrócono ruch na drodze w KołaczycachPrzywrócony został ruch na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach. Dziś doszło tam do czołowego zderzenia toyoty z volkswagenem. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby. Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności wypadku.


 


Dyżurny komendy o zdarzeniu drogowym został powiadomiony około godz. 12.30. Policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu wypadku, ustalili wstępne okoliczności zdarzenia.Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący toyotą auris jechał od Brzostku w kierunku Jasła. W Kołaczycach 63-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym volkswagenem golfem.


 


Wskutek wypadku do szpitala trafiły trzy osoby. Kierujący volkswagenem 71-letni mężczyzna i podróżująca wraz z nim 70-letnia pasażerka z gminy Brzostek z poważnymi obrażeniami zostali hospitalizowani. Kierujący toyotą nie ucierpiał poważnie w zdarzeniu  i po udzielonej pomocy został zwolniony do domu, był trzeźwy. Od kierowcy volkswagena pobrano krew do badań stanu trzeźwości.Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny wypadku.