Policjant ranny podczas pościgu

Policjant ze strzyżowskiej komendy został ranny w wypadku, do którego doszło dzisiaj po południu w miejscowości Żarnowa. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie.

Do zdarzenia doszło po godz. 15. w Żarnowej. Policjanci z zespołu patrolowo –interwencyjnego pełniący służbę oznakowanym radiowozem na terenie Strzyżowa zauważyli seata leona, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący seatem wyprzedzał pojazdy w miejscu niedozwolonym tj. na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych oraz przekraczał podwójną linię ciągłą. Policjanci widząc kierowcę popełniającego wykroczenia natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i udali się w pościg za tym pojazdem. Kierujący seatem nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania. W dalszym ciągu popełniał kolejne wykroczenia zagrażając innym kierującym i pieszym.

W Żarnowej na moście na rzece Wisłok podczas pościgu radiowóz uderzył w barierę ochronną. Jeden z policjantów został ranny. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kierującego seatem.

Policjanci pod nadzorem prokuratora oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji ze Strzyżowa pracowali na miejscu zdarzenia. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie. Obydwaj policjanci uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. KPP Strzyżów
Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
osiem dzielone przez dwa =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!
T.max °C °C °C °C °C °C °C °C
T.min °C °C °C °C °C °C °C °C
Rano
Południe
Wieczór
Noc
Prawd. Deszcz
Kierunek wiatru
Siła wiatru* B B B B B B B B
Indeks UV
Słońce
Wschód
Zachód 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00 01:00
* - siła wiatru w skali Beauforta
** - Indeks UV - pomiar promieniowania ultrafioletowego (UV)