Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia
Nowy Żmigród stawia na sport. Będzie hala sportowa z prawdziwego zdarzenia

Prawdopodobnie do końca 2014 roku w Nowym Żmigrodzie powstanie hala sportowa. Obiekt będzie służył zarówno uczniom Liceum Ogólnokształcącego, jak również szkoły podstawowej, gimnazjum i mieszkańcom gminy. Projekt realizowany wspólnie przez Powiat Jasielski oraz gminę Nowy Żmigród według wstępnych szacunków kosztował będzie ponad 5 mln zł. Obydwa samorządy podzielą się kosztami po połowie, przy czym wójt gminy zobowiązał się do pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych.
- To będzie oferta dla młodzieży, która będzie chciała rozpocząć naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie. Uczniowie będą mieli do dyspozycji halę sportową, wiec będą mogli w ten sposób rozwijać kulturę fizyczną. Sala będzie także do dyspozycji szkoły podstawowej i gimnazjum. Będzie również służyła mieszkańcom Nowego Żmigrodu, dzięki czemu będą mogły odbywać się tam różne inne imprezy, nie tylko sportowe – wyjaśnia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.
Zdaniem Franciszka Miśkowicza, Wicestarosty Jasielskiego poprzez te halę zostaną zabezpieczone potrzeby wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy Nowy Żmigród.
- Stworzy się takie warunki, że Liceum Ogólnokształcące, które zawsze było w tradycji Nowego Żmigrodu będzie miało taką ofertę będzie dodatkowo przyciągać absolwentów. To będzie ten plus, który zaważy, że szkoła w Nowym Żmigrodzie będzie nadal funkcjonować – podkreśla Wicestarosta.


Starostwo Powiatowe
Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
dwa dodać dwa =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!