Liceum w Kołaczycach - Dobrze Zaprojektowaną Szkołą

Liceum w Kołaczycach - Dobrze Zaprojektowaną Szkołą
          Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach znalazło się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu pt. „Projekt z Klasą”, zorganizowanego przez wydawnictwo Nowa Era i tym samym zdobyło certyfikat „Dobrze Zaprojektowanej Szkoły” oraz nagrodę - grant finansowy


         Spośród zgłoszonych do konkursu 300 projektów edukacyjnych z całej Polski projekt licealistów z Kołaczyc pt. „Globe In Our Gifted Hands” okazał się wyjątkowy i inspirujący, co przyczyniło się do sukcesu uczniów.


            Projekt został opracowany przez uczniów klasy IIc i Ia pod opieką pani Małgorzaty Piątkowskiej, nauczycielki języka angielskiego oraz pana Wincentego Skwarka, nauczyciela informatyki


 


          „Globe In Our Gifted Hands to ciekawe połączenie nauki i obowiązków szkolnych z przyjemnościami - pasjami uczniów. Realizując projekt, uczniowie tworzą blog, na którym zamieszczają samodzielnie opracowane artykuły, reportaże, wywiady i filmiki w języku angielskim. Młodzież z Liceum w Kołaczycach za pomocą internetu wymienia się spostrzeżeniami z uczniami różnych szkół Europy, a także innych kontynentów. Poznaje ich kulturę, tradycje i zwyczaje. Tematy artykułów są najbliższe ich sercu, każdy opisuje swoje pasje i poznaje pasje kolegów, rozwijając w ten sposób kompetencje językowe, szlifując warsztat dziennikarski i poszerzając wiedzę z tematów najbardziej dla siebie interesujących.


       Dzięki fascynacjom młodych ludzi powstanie ciekawa lektura, po którą sięgną nastolatki, ich rodzice, a nawet dziadkowie na całym globie. Tak naprawdę wszyscy poszerzą wiedzę                 z konkretnych zagadnień takich, jak: turystyka, muzyka, motoryzacja, teatr, moda, kulinaria. Licealiści z Kołaczyc zamierzają promować na całym świecie polską kulturę oraz bogactwo  naszych tradycji i zwyczajów. Po roku współpracy i wymiany doświadczeń  z innymi szkołami wydadzą  e-book z  najciekawszymi artykułami, które w drodze głosowania wybiorą czytelnicy bloga. W ramach realizacji projektu  uczniowie wyjadą na wycieczkę do   wybranej przez nich europejskiej stolicy kultury.W przedsięwzięciu młodzież wspiera: Internetowa Telewizja Kołaczyce oraz Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych „MAGNETO”.