KONKURS KULINARNY NA NAJLEPSZY PRZEPIS REGIONALNY PODKARPACIA

KONKURS KULINARNY NA NAJLEPSZY PRZEPIS REGIONALNY PODKARPACIA


„Smak regionu – tak jak w domu”


 


Konkurs "Smak regionu – tak jak w domu " to akcja, która nie tylko daje możliwość walki o cenne nagrody, ale także pokazuje, jak przy pomocy wspólnego i pokoleniowego doświadczenia kulinarnego można stworzyć przepis na pyszne danie regionalne.


Każdy z nas ma swoje ulubione dania. Najczęściej wiążą się one z miejscem naszego dzieciństwa, kiedy to babcia czy mama pichciły w kuchni, a my jak tylko poczuliśmy zapach naszej ulubionej potrawy natychmiast siadaliśmy przy stole z łyżką czy widelcem w dłoni, czekając z niecierpliwością na talerz pysznych pierogów, gołąbków czy pomidorowej.


 


Mimo, że żyjemy w czasach, gdzie wszystko jest dostępne, możemy podróżować i kosztować kuchni z całego świata lub opcja dla domatorów: próbować kuchni z całego świata w wyspecjalizowanych restauracjach w naszych miastach, to zawsze jednak będziemy wracać do smaków z dzieciństwa i dań robionych z tajnych receptur naszych babć wg określonego przepisu.


 


Dzisiaj kiedy bardzo dużą wagę przykłada się do pochodzenia, miejsc dzieciństwa i wspomnień z nim związanych i tym samym promowania regionów - naszych małych ojczyzn, postanowiliśmy zorganizować konkurs właśnie na najlepszy przepis dania regionalnego  Podkarpacia  - mówi Seweryn Węclewski,  właściciel regionalnej Restauracji Pod Ratuszem w Rzeszowie. Konkurs jest bardzo prosty. W pierwszym etapie czekamy na propozycje dań regionalnych z Podkarpacia. W kolejnej rundzie będziemy zgłaszać i wybierać najlepszy przepis lub recepturę do wykonania wybranych potraw. Najlepsze przepisy nagrodzimy. A autor jednego zwycięskiego przepisu otrzyma cenną nagrodę rzeczową oraz uznaniową – zachęca Węclewski do udziału w konkursie.


 


Ze względu na to, iż w czasie tygodnia ciężko znaleźć czas na obiad w restauracji, a właściciel lokalu czy szef kuchni ma ograniczone możliwości brania pod uwagę wszystkich sugestii klientów odnośnie serwowanych dań, dlatego konkurs jest przeprowadzony za pomocą platformy internetowej www.sprinet.pl. To pierwsza w Polsce marketingowa platforma crowdsourcingowa - łączy marki z kreatywną społecznością, tworząc świeże i niekonwencjonalne rozwiązania, angażując konsumentów w proces twórczy. Portal ten powstał z myślą właśnie o takich inicjatywach, aby zarówno użytkownicy jak i przedsiębiorcy mogli znaleźć wspólną płaszczyznę do porozumienia. Na przykładzie Restauracji pod Ratuszem klienci i użytkownicy biorąc udział w konkursie, zgłaszają swoje pomysły na danie regionalne Podkarpacia i wygrywają nagrody, a Restauracja dzięki nim zyskuje ciekawe propozycje nowych przepisów. Lokal tym samym otwiera się na klientów, słucha ich i wie czego pragną: jakie dania im smakują i co będą zamawiać. Także to działa również w drugą stronę, ponieważ klient będzie szczęśliwy, kiedy będzie mógł zamówić swoje ulubioną potrawę i wie, że będzie mu ona smakowała, ponieważ zostanie przyrządzona wg. znanego mu przepisu. Restauracja będzie w pełni zadowalać swoich klientów, a klienci będą usatysfakcjonowani oferowanymi daniami, bo będą one smakować tak jak w domu.


 


Każdy z nas, nawet jeżeli nie jesteśmy pasjonatami kuchni, a do tytułu „talentu kulinarnego” nam jeszcze brakuje, to warto chociaż zagłosować na ulubioną potrawę i dołożyć małą cegiełkę w postaci swojego zdania na wybranie regionalnej potrawy Podkarpacia. Restauracja pod Ratuszem serwuje tradycyjne jadło regionalne, więc wystarczy poszukać receptury albo zapytać mamy czy babci jak robi nasze ulubione danie i dorzucić do konkursu przepis na regionalną potrawę. Konkurs będzie trwał do końca lipca. Ale już od pierwszego lipca będzie można kosztować w Restauracji konkursowych dań. Po szczegóły konkursu zapraszamy na profil Restauracji Pod Ratuszem na platformie https://restauracja-pod-ratuszem.sprinet.pl/


 


Więcej informacji udziela:


Paulina Surowiec


Tel: 519 051 369


e-mail: p.surowiec@sprinet.pl

Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
dziewięć dodać zero =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!