Czarni Jasło zakończyli rundę jesienną IV ligi


Czarni Jasło zakończyli rozgrywki rundy jesiennej IV Ligi Podkarpackiej. Zespół z Jasła zdobył w tej rundzie 20 punktów w 16 meczach. Na liczbę zdobytych punktów złożyło się : sześć zwycięstw, dwa remisy oraz osiem porażek. Jasielscy piłkarze dobrze radzili sobie w meczach na własnym stadionie , w ośmiu spotkaniach przed własną publicznością wygrywając aż pięciokrotnie. Dużo gorzej jasielski zespół prezentował się jednak na wyjazdach. W spotkaniach wyjazdowych piłkarze z Jasła schodzili pokonani aż sześciokrotnie.


Najwięcej bramek dla Czarnych w tej rundzie zdobyli : Damian Kulig oraz Filip Świątkowski.


Liczba zdobytych punktów pozwoliła Czarnym na zajęcie dziesiątego miejsca w tabeli na koniec rundy jesiennej.


Podopieczni trenera Jacka Klisiewicza ( objął drużynę przed obecnym sezonem ) zdobyli w tej rundzie bardzo bezcenne doświadczenie. Zespół z Jasła tworzony jest obecnie w zdecydowanej większości przez młodych jasielskich piłkarzy, którzy przed tym sezonem nie posiadali doświadczenia gry na poziomie IV ligi piłkarskiej. Zespół w tej rundzie właściwie od nowa powstawał, po tym jak po wielu zawirowaniach nie zawsze czysto sportowych drużyna spadła w poprzednich rozgrywkach z III Ligi Lubelsko-Podkarpackiej a jej szeregi opuścili praktycznie wszyscy zawodnicy z dotychczasowego składu. Miniona runda była więc rundą eksperymentalną, nikt nie mógł na początku sezonu przewidzieć na co będzie stać drużynę Czarnych Jasło w obecnym kształcie i pod opieką nowego szkoleniowca. Czas pokazał jednak, że drużynę stać na utrzymanie na poziomie IV ligi. Młodzi zawodnicy pokazali się w tej rundzie z dobrej strony, nie można mieć do nich żadnych pretensji jeżeli chodzi o zaangażowanie czy podejście do zespołu. Jeżeli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie oraz doświadczenie, to wszystko kształtuję się w miarę upływu czasu. Obecni piłkarze Czarnych Jasło pokazali jednak w minionej rundzie, że z tym zespołem warto być i warto go nadal wspierać. Zresztą prawdziwi kibice jasielskiej drużyny piłkarskiej nigdy nie powinni w swój zespół wątpić.


Runda wiosenna powinna pod względem stricte piłkarskim wyglądać jeszcze lepiej, gdyż młodzi zawodnicy zdobyli już trochę doświadczenia i w kolejnej rundzie powinno ono już w jakiś sposób procentować.


Wszystkich kibiców jasielskich Czarnych zapraszam natomiast do częstszego przychodzenia w rundzie wiosennej na stadion i dopingowania swojej drużyny. Drużyny może bez wielkich nazwisk w składzie, ale za to tworzonej przez „chłopaków z Jasła”, którzy udowadniają, że na ich bazie też może funkcjonować naprawdę solidna drużyna. Oczywiście drużyna ta nie jest jeszcze tworem w pełni gotowym i trudno się temu dziwić, widać w niej jednak charakter oraz to, że zawodnikom tworzącym zespół naprawdę zależy na klubie oraz na własnym rozwoju piłkarskim.Rafał Matysik, iTVPołudnie.pl