12.05.2012 Alicja w Krainie Czarów i NIEMY MOVIE w Alchemii

FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO – KOLEJNA ODSŁONA:


12.05.2012 Alicja w Krainie Czarów i NIEMY MOVIE w Alchemii


 


W marcu, w kinie Alchemia w Warszawie, mogliśmy uczestniczyć w projekcji najważniejszego filmu Bustera Keatona pt. „Generał”  z muzyką na żywo wykonaniu Marcina Pukaluka.


Czas na kolejna niespodziankę! Przed nami powrót do początków kina. Proponujmy stare obrazy w nowej formie! Zapraszamy na pokaz jednej z pierwszych adaptacji popularnej powieści Lewisa Carrolla p.t: „Alicja w Krainie czarów” z towarzyszącą jej nową aranżacją muzyczną na żywo w wykonaniu grupy NIEMY MOVIE:


12.05 godz. 19:00 – „Alicja w Krainie Czarów”, reż. W.W. Young, USA 1915, 52 min.


Bilety:  • 20,00 zł (przedsprzedaż w kinie Alchemia w godzinach otwarcia kina oraz online przez Ekobilet) od 23.04 do 11.05

  • 25,00zł  – w dniu koncertu


Rezerwacje: kinoalchemia@ruchomeobrazy.pl


Miejsce: kino Alchemia, Jezuicka 4, Stare Miasto, Warszawa


 


OPIS FILMU:


„Alicja w Krainie Czarów”,


 


Absurdalna, zanurzona w logice snu opowieść o dziewczynce przemierzającej fantastyczny świat – tak można streścić akcję filmu „Alicja w Krainie Czarów”, opartego na powieści Lewisa Carolla pod tym samym tytułem. Surrealizm zawarty w powieści potęgują tu kostiumy nierzeczywistej wielkości zwierząt i pantomimiczne ruchy aktorów.


OPIS ZESPOŁU:


NIEMY MOVIE – grupa składająca się z pięciu artystów – czterech muzyków i jednego dubbingowca – którzy na żywo wykonują własnego autorstwa muzykę i dubbingi do starych niemych filmów.


Zespół Niemy Movie powstał w 2008 r. z inicjatywy Michała Koncy, organizatora festiwalu EFEMKA. Na zamówienie festiwalu zespół stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Zaginiony Świat”. W 2009, także na zamówienie EFEMKA, opracował ścieżkę dźwiękową do „Upiora w Operze” Carla Laemmle. W 2010 roku, tym razem dla praskiego klubu Sen Pszczoły, powstała ścieżka dźwiękowa do filmu „The Freshmen” Harolda Lloyda. W czerwcu 2011 do ich repertuaru wszedł film „Znak Zorro” Freda Niblo.


Członkowie zespołu :


Jakub Bruszewski: gitara basowa, pad perkusyjny, loopy


Wojtek Błażejczyk: gitara, małe instrumenty


Grzegorz Drojewski: dialogi, dubbing, śpiew


Janek Jędrzejczyk: instrumenty klawiszowe


Maciej Zych: EWI (electronic wind instrument), saksofon sopranowy


 


Zapraszamy do odwiedzenia Myspace’a zespołu i obejrzenia fragmentu filmu z muzyką w jego wykonaniu:


http://www.myspace.com/niemymovie/videos/upior-w-operze/106557211


Można ich znaleźć także na Facebooku!:)


http://www.facebook.com/pages/Niemy-Movie/143478722360774