Turniej Aktywnych w ZSS w Lublicy

 Turniej Aktywnych w ZSS w Lublicy


W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły  biorą udział  w interdyscyplinarnym projekcie pt. Turniej Aktywnych, który jest współfinansowany  przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.                                                                   


 Celem konkursu jest zwiększenie aktywności i  angażowania młodzieży                   w działalność na rzecz środowiska lokalnego.


W ramach projektu w naszej szkole powstały trzy piętnastoosobowe grupy gimnazjalistów, którzy będą zgłębiać swoja wiedzę na wybrane tematy.


Pierwsza grupa  realizuje temat „Z biblioteką za pan brat” opiekunem grupy jest pani mgr Anna Michalec, a najważniejsze zadania do realizacji to: zapoznanie się z pracą biblioteki szkolnej; pomoc w codziennej pracy bibliotekarza: dekoracje, oprawa i naprawa książek, katalogowanie i udostępnianie zbiorów; organizacja i prowadzenie kiermaszu książek;  organizacja Dnia Biblioteki Szkolnej, Dnia Pluszowego Misia itp.; oraz rozpowszechnianie akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.


Kolejna grupa realizuje zadanie pt. „Odkrywamy tajniki dziennikarstwa                       i mediów” opiekunem koła jest pani mgr Aneta Gąsior.  Na zajęciach uczestnicy pokrótce zapoznają się z prawem prasowym, zgłębią tajniki wiedzy na temat funkcjonowania i organizacji gazety szkolnej. Dzięki tym zajęciom uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i dzielić się nimi z innymi.


Ostatnia grupa realizuje temat pt. „Poznaj i chroń swoją przyrodę”.  Opiekunem  grupy jest pani mgr inż. Małgorzata Musiał-Kwilosz,  zadaniem grupy będzie udokumentowanie w postaci zdjęć i opisu zastosowania roślin leczniczych, które rosną na terenie naszej miejscowości. Wynikiem działań będzie wydrukowanie zielnika w formie broszury.


.


                                                                                   Aneta Gąsior


 

Podziel się swoją opinią*:
SKOMENTUJ!

214.10.11.2


Wpisz za pomocą cyfr rozwiązanie równania:
zero razy sześć =
Twój adres e-mail będzie wykorzystany tylko do powiadomienia Ciebie o nowych wpisach w dyskusji.

KOMENTARZE
Ten wpis nie ma żadnych komentarzy.
Napisz pierwszy/a co o nim myślisz!