Ksiądz dr Jan Cebulak fascynował wszystkich osobowością i humanitaryzmem, pobożnością i zwyczajnością. Zawsze był sobą, szanował każdego, był jednym z nas zawsze pamiętał że jest kapłanem i ma religijną misję do spełnienia...
W dniu 05.02.2014 – Środowiskowy Dom Samopomocy im Jana Pawła II w Brzostku gościł Panią Małgorzatę Chomycz-Śmigielską, Wojewodę Podkarpackiego oraz Pana Dariusza Tracza, Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku od 2002 roku z powodzeniem realizują rehabilitację zawodową, społeczną i ruchową skierowaną do osób niepełnosprawnych. Nasi podopieczni zamieszkują obszary gmin Brzostek i Pilzno. Codziennie staramy się zapewnić przywozy i odwozy dla 40 osób. Nasze samochody pokonują każdego dnia trasę ok. 200 km w różnych warunkach geograficznych.
Dla upamiętnienia siedemnastej rocznicy tragicznego końca społeczności Żydowskiej w Brzostku
Stajnia Ułańska powstała w wyniku pasji ludzi, dla których znakomitą formą wypoczynku i spędzania wolnego czasu jest rekreacja konna. Stajnia aktywnie uczestniczy w życiu społecznym dzisiejszych ułanów, kultywując rodzinne tradycje kawaleryjskie, będące udziałem części osób a przez udział w uroczystościach patriotycznych i rocznicach zachowuje pamięć o bliskich, którzy swoje życie poświęcili Polsce.
W dniu 28 grudnia br. w Święto Młodzianków odbyło się spotkanie rodzin wielodzietnych z Gminy Brzostek naszej diecezji, zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Zaproszono na nie 46 rodzin posiadających co najmniej czworo dzieci. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Ks. Bp Edward Białogłowski. Mszę św. koncelebrowali również ks. Władysław Jagustyn – wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz ks. dziekan dr Jan Cebulak.
Podkarpackie Towarzystwo Konne jako Stowarzyszenie powołane zostało w Brzostku 22 stycznia 2011 roku przez hodowców i miłośników koni z terenu naszej gminy. Jego głównym celem jest popularyzacja szeroko rozumianej turystyki konnej, integracja lokalnych hodowców koni, działalność edukacyjna ukierunkowana na praktyczne zastosowanie w hodowli nowoczesnych rozwiązań. Istotnym elementem jest także kultywowanie tradycji kawaleryjskich oraz działalność dla pożytku publicznego. Bazą Stowarzyszenia stały się: Stajnia Ułańska w Brzostku oraz stajnia „Świerkowe Rancho" w Kamienicy Dolnej. Istotną rolę odgrywają też rolnicy-hodowcy koni z gminy Brzostek, którzy już aktywnie włączyli w działalność naszej organizacji. Stowarzyszenie liczy ponad 20 osób, ale wciąż czekamy na kolejnych członków – nawet spoza naszej gminy. Może należeć do nas każdy miłośnik koni, nawet ten, który dopiero rozpoczyna swą przygodę z jeździectwem. Warunkiem ustanowionym w Statucie Stowarzyszenia jest pełnoletniość. Swą działalność chcemy skoncentrować na trzech kierunkach: 1. Jeździectwo i powożenie 2. Hodowla 3. Kawaleria
2 października 2011 r. w Brzostku odbyła się niecodzienna impreza pod nazwą „Święto Konia i Kawalerii”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był prezes Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Wojciech Staniszewski, a cała akcja była równoległą imprezą do grantowego programu dofinansowanego ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu wraz z partnerami lokalnymi: gminą Brzostek, gminą wiejską Dębica, gminą Pilzno, gminą Żyraków.
Dożynki w Brzostku rozpoczęły się o godz. 14.00 mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. której przewodniczył ks. dr Jan Cebulak.
Życzenia świąteczne dla Państwa złożył ks. dr Jan Cebulak - Proboszcz Parafii Brzostek
Na Wszystkich Świętych był zjazd rodzinny
Rękopis znaleziony w internecie
Profesor Jarosław Flis o przyczynach porażki opozycji w wyborach: